Przejdź do treści

Lato u Struga

Zdjęcie: czarnobiały kadr portretowy Andrzeja Stuga, mężczyzna z wąsami, siwą zaczesaną do tyłu fryzurą spogląda w bok, duże oczy odbijają światło.

Andrzej Strug – właściwie Tadeusz Gałecki (1871-1937), był pisarzem, publicystą, działaczem politycznym i społecznym. Był także konspiratorem i więźniem X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, zesłańcem w archangielskiej guberni, emigrantem w Paryżu, piłsudczykiem, masonem, senatorem II Rzeczypospolitej.

Tego lata zapraszamy Państwa do odwiedzenia Gabinetu Andrzeja Struga – odkrycia fascynującego życiorysu i fenomenu niezwykłej popularności pisarza, którego po śmierci Stefana Żeromskiego uważano za nowe wcielenie sumienia literatury polskiej.

Andrzej Strug był autorem 16 powieści i wielu opowiadań, a także scenarzystą filmowym, między innymi pierwszej ekranizacji „Pana Tadeusza”.

Dziś jego twórczość jest nieco zapomniana. Naszą unikalną propozycją jest zaproszenie do zapoznania się z wybranymi powieściami tego pisarza w jego domu – w poświęconej pisarzowi wyjątkowej przestrzeni, w kameralnej i przyjaznej atmosferze naszego muzeum, sprzyjającej odpoczynkowi i lekturze.

W Muzeum Andrzeja Struga czynna jest także wystawa czasowa „Wiosna i wino, czyli o Skamandrze inaczej”.

Muzeum Andrzeja Struga mieści się w Warszawie, w Alei Niepodległości 210 m 10.

Godziny otwarcia:
wtorek – 12 00 – 18 00
środa – 10 00 – 16 00
czwartek – 10 00 – 16 00
piątek – 9 00 – 15 00.

Ostatnie wejście godzinę przez zamknięciem.

Serdecznie zapraszamy!

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram