Wszystkiego Najlepszego!

zdjęcie: Rynek Starego Miasta nocą, na pierwszym planie w w dużym zbliżeniu gałęzie choinki i ozdoby choinkowe i światełka. W tle fasada kamienicy Muzeum Literatury. Widoczne plakaty i afisze zapraszające na wystawę fotografii Tadeusza Rolkego

„…był taki czas na świecie,
ze wcale nie było choinek (…)
Ciężkie to były czasy niepospolicie,
bo cóż to, proszę was, za życie
na święta bez choinki, czyste kpinki.”
(K.I. Gałczyński)

Na szczęście „pewien dobry człowiek, co mieszka w chacie na nóżkach sowich, co ludzie przezywają go poetą” wziął do ręki zielone pióro, wymyślił choinki i uratował święta. Dzięki czemu w blasku staromiejskiej choinki możemy życzyć wszystkim zdrowia, pogody ducha i wiary w lepszy czas.

Niech te świąteczne dni będą radością, wytchnieniem i zatrzymaniem w codziennym pędzie. Nie zapominajmy o tym, co w tych świętach najważniejsze: miłość, bliskość, wsparcie, bo choć wciąż musimy utrzymywać dystans społeczny, nie dystansujmy się od drugiego człowieka i jego potrzeb. Niech nowy rok będzie zdecydowanie lepszy od mijającego!

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza