Urodziny Mickiewicza w TOK FM

grafika: czarnobiały portret młodego, około dwudziestoletniego Adama Mickiewicza. Poeta ukazany z profilu. Grafika w okręgu. Dookoła akcenty graficzne w postaci kropek

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza organizuje po raz czwarty Urodziny Mickiewicza – czytanie poezji blisko Wigilii, w którą poeta przyszedł na świat w 1798.

Jak w zeszłym roku, z powodu pandemii poezja dotrze do słuchaczy za pośrednictwem radia TOK FM, dwa razy: 24 i 25 grudnia o godz. 20.00.

Zapraszamy do wysłuchania obydwu audycji:

Dzień pierwszy – posłuchaj

Dzień drugi – posłuchaj

Wykonawcami znów będą profesorowie i studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W tym roku będą nimi: rektor – prof. Wojciech Malajkat, dziekan Wydziału Aktorskiego – Katarzyna Skarżanka, a także studenci I roku Julia Banasiewicz, Julia Ćwian, Agnieszka Rajda i Kacper Męcka.

Wydarzeniem wyjątkowym jest Improwizacja w wykonaniu Wojciecha Malajkata.   Obok prof. Katarzyny Skarżanki wydarzenie przygotował Jan Barański, pracownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Literatury. Montażem zajął się Jarosław Gawlik (TOK FM).