Muzyka i słowo. Maria Szymanowska. Koncert

18 czerwca (niedziela) o godz. 12:00 zapraszamy Państwa na koncert fortepianowy poświęcony pamięci wybitnej, polskiej pianistki, Marii Szymanowskiej. Wystąpią podczas niego młodzi laureaci konkursów. krajowych i międzynarodowych.

Wydarzenie będzie prowadzić Justyna Galant, prezes Towarzystwa im. Marii Szymanowskiej, z którym współorganizujemy koncert oraz Marcin Majchrowski, dziennikarz programu 2 PR.

Muzeum Literatury posiada w swoich zbiorach bibliotecznych bogaty zbiór zapisów nutowych utworów skomponowanych przez Marię Szymanowską, m.in.: do dzieł Adama Mickiewicza – męża córki pianistki, Cecylii.

Koncert został zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 192. rocznicy śmierci Marii Szymanowskiej.

Wstęp wolny.