Spotkanie promujące tom poezji Darii Galant „Syrena słowiańska”

Muzeum Andrzeja Struga serdecznie zaprasza 11 października (wtorek) o godz. 18.30 na spotkanie promujące tom poezji Darii Galant Syrena słowiańska w dwujęzycznym polsko-czeskim wydaniu.

Zbiór wierszy Darii Galant pt: Syrena słowiańska  miał premierę czytelniczą w 2018 roku w Muzeum Andrzeja Struga w Warszawie. W  tym roku nakładem wydawnictwa Akwedukt ukazało się wydanie polsko-czeskie tomiku  w przekładzie prof. Libora Martinka, wybitnego czeskiego literaturoznawcy, poety, eseisty i wykładowcy uniwersyteckiego.

O swojej twórczości i przygodzie z czeskim przekładem poezji opowie sama autorka. Spotkanie i rozmowę z poetką poprowadzi Katarzyna Piktel.

Tłumacz zwraca uwagę w posłowiu na interdyscyplinarność jej twórczości oraz własny styl którego trzyma się konsekwentnie, co czyni poetkę wiarygodną i wartą czytania. Zaś sama autorka podkreśla, że jest to zbiór wierszy nietypowy. „Jego nieodłącznym elementem jest wrażenie i doświadczenie w skupieniu. A jednocześnie podnoszenie głowy i patrzenie na życie – jak człowiek. Dumny i świadomy swojego człowieczeństwa.”

Daria Galant – polska powieściopisarka, poetka, eseistka, dramatopisarka, reżyser,  malarka oraz miłośniczka koni i przyrody. Jej twórczość budzi od lat duże zainteresowanie wśród czytelników i odbiorców sztuki w Polsce i za granicą, zawsze skłania do dyskusji na temat kulturowości przyrody, humanizmu i roli człowieka we współczesnym świecie.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Andrzeja Struga