Piknik literacki dla dzieci. Spotkanie trzecie

grafika: biały napis Piknik literacki dla dzieci na fioletowym tle

Halo rodzice i dzieci! Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach tegorocznego Pikniku literackiego! Spotkamy się w Muzeum Władysława Broniewskiego w magicznym ogrodzie poety na starym Mokotowie 26 czerwca w godzinach 12.00-16.00. Adres: ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie.

Motywem przewodnim tegorocznego Pikniku literackiego jest BESTIARIUSZ ROMANTYCZNY. Zapraszamy pod starą czereśnię na warsztaty m.in.: literackie, detektywistyczne, dizajnerskie, kulinarne, konstruktorskie i wiele, wiele innych. Przewodnikami po bestiariuszu będą także – uwielbiani przez dzieci i podziwiani przez rodziców – twórcy literatury dziecięcej.Każda niedziela to inny program warsztatów dla rodziców i dzieci w różnych grupach wiekowych.Wstęp bezpłatny.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatów (DOM, MATEMATYKA, RODZINA, RUSAŁKA, RECYKLING)

NIEDZIELA TRZECIA
26 CZERWCA 2022| ROZKŁAD JAZDY:

GODZ. 12.00: „Teraz tu jest nasz dom” – na spotkanie z książką w polskiej i ukraińskiej wersji językowej zaprasza jej autorka – pisarka i tłumaczka Barbara Gawryluk
ZAPISY: DOM

GODZ. 12.00: Przestrzenie romantyczne. Przestrzenie matematyczne. O przenikaniu świata słów i liczb – warsztaty plastyczne z elementami matematyki, Marta Kopyt, wiek 6+
ZAPISY: MATEMATYKA

GODZ. 12.00: Dzika Rodzina. Czego uczy nas czujący świat natury? – warsztaty rodzinne inspirowane książkami Petera Wohllebena „Duchowe życie zwierząt” oraz „Sekretne życie drzew”, Dorota Ogrodzka
ZAPISY: RODZINA

GODZ. 14.00: Strzygi, rusałki, wietrznice – na wyprawę do słowiańskiego bestiariusza zaprasza pisarz i ilustrator Witold Wargas, wiek 6+
ZAPISY: RUSAŁKA

GODZ. 14.00: Magiczny fotoplastykon. O sztuce tworzenia opowieści – warsztaty konstrukcyjno-recyclingowe, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 4+
ZAPISY: RECYKLING

To już ostatnia piknikowa niedziela! Na następnym Pikniku literackim dla dzieci zobaczymy się dopiero za rok, a więc przybywajcie tłumnie! Zabawy wystarczy dla każdego!