Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w sobotę, 2 lipca na piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. W programie monodram oparty na „Trans-Atlantyku” W. Gombrowicza oraz aż dwa świetne koncerty. Wystąpią Maja Kleszcz oraz zespół Muchy. Wstęp wolny.

„Apetyt na Gombrowicza to jedno ze sztandarowych wydarzeń przygotowywanych przez Muzeum we Wsoli. Od początku istnienia placówki piknik odbywał się corocznie. Ale ze względu na pandemię w ostatnich latach nie mógł być organizowany. Teraz, po dwuletniej przerwie, impreza wraca.

– Znów mamy przyjemność zaprosić państwa na „Apetyt na Gombrowicza”. Mamy nadzieję, że tak jak my, jesteście złaknieni spektakli i koncertów w naszym pięknym, pałacowym parku – mówi Ewa Witkowska z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

W ramach tegorocznego „Apetytu na Gombrowicza” muzeum przygotowało coś dla małych, średnich i dużych.

– W przypałacowym parku we Wsoli odbędą się warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla dzieci. Dla najmłodszych muzeum przygotowało także zjeżdżalnie i inne przyjemności – mówi Ewa Witkowska.

Najważniejsze punkty tegorocznego pikniku artystycznego to monodram w wykonaniu Mirosława Wasiewicza oparty na powieści „Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza oraz dwa świetne koncerty.

Monodram „Za-Tem-Oceanem” rozpocznie się o godzinie 17.00. W tym kameralnym przedstawienie aktor Mirosław Wasiewicz animuje przedmioty codziennego użytku i wciela się w bohaterów powieści „Trans- Atlantyk” (Gonzalo, Tomasz, Radca, Poseł-Minister, Ignac). Spektakl opowiada zarówno o świecie współczesnym Gombrowiczowi, jak i o naszych czasach. Język powieści, humor i groteska prowokują, obnażają nasze narodowe wady i dotykają spraw najistotniejszych.

Tuż po monodramie, o godzinie 18.15 na plenerowej scenie swój koncert rozpocznie Maja Kleszcz. Artystka przez prasę i krytyków uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Przyciąga charyzmą i unikalnym głosem, który nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka. We Wsoli Maja Kleszcz zagra utwory z dwóch swoich programów: „B.L.UES” – poema Bogdana Loebla z muzyką Tadeusza Nalepa i Wojciecha Krzaka oraz „Osiecka De Luxe” – przeboje Agnieszki Osieckiej w stylu retro.

zespół Muchy, pięć osób, na tle pokrytego napisami vana,  autor fotografii K. Daszkowski

Program pikniku „Apetyt na Gombrowicza:

• Godzina 17.00 – Za-Tem-Oceanem. Monodram Mirosława Wasiewicza
  • Godz. 18.15 – Maja Kleszcz (koncert)
  • Godz. 19.30 – MUCHY (koncert)

Na zdjęciu zespół Muchy, autor fotografii K. Daszkowski

za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Przyciąga charyzmą i unikalnym głosem, który nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka. We Wsoli Maja Kleszcz zagra utwory z dwóch swoich programów: „B.L.UES” – poema Bogdana Loebla z muzyką Tadeusza Nalepa i Wojciecha Krzaka oraz „Osiecka De Luxe” – przeboje Agnieszki Osieckiej w stylu retro. Po niej koncertową scenę przejmie zespół Muchy. Ich koncert rozpocznie się o godzinie 19.30. Po siedmiu latach milczenia, w 2021 roku zespół wrócił w wielkim stylu albumem „Szaroróżowe”. Płyta zachwyciła krytyków i słuchaczy, czego dowodem jest statuetka Fryderyk 2022 w kategorii album roku rock. Teksty celnie, choć nie wprost opisują kondycję obecnych czasów; ta opisywana rzeczywistość raczej różowa nie jest. To dobre utwory na złe czasy – jak mówią koneserzy tej muzyki. Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza” odbędzie się w sobotę, 2 lipca, w przypałacowym parku, w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wstęp wolny. Dojazd do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z z Radomia, z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych, kierunek Michałów). Muzeum zaplanowało dwa kursy – pierwszy o godzinie 16.30, drugi o godz. 18.00. Powrót do Radomia tym samym autobusem, ok. godz. 21.30 Program pikniku „Apetyt na Gombrowicza: Godzina 17.00 – Za-Tem-Oceanem. Monodram Mirosława Wasiewicza. Godz. 18.15 – Maja Kleszcz (koncert) godz. 19.30 – MUCHY (koncert)