13 maja (środa) 2026 o godz. 14:00 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Literackiej Akademii Seniora.
Prelekcję zatytułowaną „Parnas Warszawy” wygłosiła kustosz Martyna Replin-Bala. Słuchacze mogli dowiedzieć się o historii Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz zobaczyć sylwetki i dorobek twórczy pisarek i pisarzy uhonorowanych nią w latach 1926–1938, a także postać laureata z 1946 roku.
Wykładowi towarzyszyło oprowadzanie po wystawie Parnas Warszawy. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć rękopisy, przedwojenne wydania książek, pamiątki osobiste, fotografie oraz obiekty związane z laureatami, pochodzące ze zbiorów Muzeum Literatury, którym towarzyszyła narracja kuratorska.
Dziękujemy za obecność!























