Antoni J. Pastwa. Zwierzęta i ludzie. Wernisaż wystawy
Oddział: , Dodano: 6 lutego 2019

„Zwierzęta i ludzie. Wspólne słońce, wspólny cień” – wystawa rzeźb Antoniego J. Pastwy w Muzeum Literatury w Warszawie.  W wernisażu udział wezmą: artysta Antoni Janusz Pastwa, dziennikarka Dorota Sumińska. Spotkanie poprowadzą autorzy wystawy: Jarosław Mikołajewski i Jan Barański.

24 kwietnia (środa), 18:00, Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wstęp wolny!

„ból jest wieczny
i ma jeden głos…”

Umberto Saba

Antoni J. Pastwa jest rzeźbiarzem, który rozmawia z ludźmi i zwierzętami na równych prawach, zwraca uwagę, że wszelkiemu stworzeniu dana jest solidarność męki i wysiłek nadziei. Żyjemy jako ludzie i zwierzęta, ale we wspólnym cieniu i pod jednym słońcem, na równych prawach bólu istnienia i potężnej chęci życia.

Muzeum Literatury, okazało się idealnym miejscem do zorganizowania wystawy prac Antoniego J. Pastwy, przede wszystkim za sprawą dialogu, jaki Artysta prowadzi z pisarzami, zwłaszcza poetami. Ta artystyczno-literacka ekspozycja wpisuje się tym samym w realizowaną wraz z misją Muzeum Literatury ideę korespondencji sztuk, tak przecież bliską Adamowi Mickiewiczowi – patronowi Muzeum.

Sponsor wieczoru: CEDC


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP