„Witold Gombrowicz – między Polską a Francją”
Oddział: , Dodano: 2 listopada 2019

W ramach cyklu „Witold Gombrowicz – między Polską a Francją” zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach, które odbędą się w Paryżu.

12 listopada 2019 roku, godz. 19.00 – Gombrowicz: Wsola i Vence w Paryżu (Stacja Naukowa PAN w Paryżu)

Prezentacja historii i funkcjonowania dwóch muzeów poświęconych pamięci pisarza: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli i Espace Muséal Witold Gombrowicz w Vence. Spotkanie dopełni wernisaż wystawy prac wyróżnionych w konkursie na plakat „Gombrowicz półWIECZNY” zorganizowanym przez Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Udział wezmą: Rita Gombrowicz, Jerzy Jarzębski, Tomasz Tyczyński i Ewa Witkowska, Mariola Odzimkowska.

13 listopada 2019 roku, godz. 19.00 – Gombrowicz: język wart Nobla? (Stacja Naukowa PAN w Paryżu)

Debata o języku i dziele Gombrowicza. Panel naukowy poświęcony językowi

gombrowiczowskiemu, jego trudnościom i (nie)przekładalności oraz losom tłumaczeń tekstów pisarza na język francuski, ale nie tylko – będący swego rodzaju echem i kontynuacją Kongresu Tłumaczy Gombrowicza. Sąd nad Nagrodą Nobla – dyskusja, dlaczego Witold Gombrowicz nie dostał Nagrody Nobla, do której był nominowany, w szerszym kontekście funkcjonowania nagród literackich, sposobów rozstrzygania i sensu ich istnienia.

Udział wezmą: Małgorzata Smorąg-Goldberg, Paweł Rodak, Jean-Pierre Salgas, Jerzy Jarzębski, Mariola Odzimkowska, Manuel Carcasonne.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP