Wieczór literacko-muzyczny pt. „War-Saw Renaissance” w Muzeum Broniewskiego
Oddział: , Dodano: 6 listopada 2019

Zapraszamy do Muzeum Władysława Broniewskiego 7 listopada o godz. 19 na wieczór literacko-muzyczny pt. „War-Saw Renaissance„.  Spotkanie to jest pokłosiem festiwalu literacko-muzycznego „Fort Tramp”, jaki odbył się 28 września 2019 w klubie PraCoVnia Art-Club, a który był dedykowany i inspirowany twórczością ruchu kulturowego Beat Generation.

Artur Kosiorowski – literat, malarz, rzeźbiarz, tłumacz, urodzony w 1983 r. w Pabianicach. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim i Warszawskim. Autor powieści: „Wiosna życia”, „Byłem geniuszem, czyli z tego co pamięta Winston Smith”, „Miszo i inne opowiadania”, „Tylko paranoja jest twórcza”, „Świadectwo pijanej (nad) świadomości”. Interesuje się religiami i szeroko rozumianą duchowością. Ponadto pasjonuje się sztukami pięknymi. Jego twórczość literacka od 2014 roku jest wykładana na zajęciach z filologii polskiej.


Piotr Ornoch – literacko zadebiutował jako uczeń szkoły średniej dramatami i pismami satyrycznymi w formie podziemnych rękopisów. Autor wierszy, opowiadań  i esejów, muzyk.  „Łaska cynamonu” (2015) – autor, ilustracje;  „W stronę haiku” (2016) – antologia, współautor tekstów;  „Pamięć i niepamięć” (2016) – antologia, współautor tekstów, współautor ilustracji; „Po obu stronach” (2016) – antologia, współautor tekstów, współautor ilustracji;  „Lepiej gdybać” (2016) – antologia, współautor tekstów; „Wszystkie ryby świadomości” – autor, ilustracje.

Tomasz Edmund Drachal –  bard, poeta, muzyk, twórca rękodzieła. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznej imprezy pt. „praCoVnia piOsenKi”, która odbywa się w art clubie praCoVnia, a do udziału w niej zapraszani są twórcy i odtwórcy ciekawych piosenek. Nagrodzony na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej w  Łęczycy-  I Nagroda;  Nagroda  Specjalna Burmistrza Łęczycy i Grand Prix im. Jerzego Reisera.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP