Wieczór autorski Włodzimierza Paszyńskiego
Oddział: , Dodano: 7 lutego 2018

Zapraszamy serdecznie na dyskusję o najlepszej literaturze XX wieku z autorem „Książek z dobrej półki”, Włodzimierzem Paszyńskim

„Paszyński proponuje krótkie eseje, poświęcone różnym lekturom; nie układa ich chronologicznie ani geograficznie. Jego praca staje się swoistym ogrodem, w którym czytelnik może swobodnie dobierać książki. Nie jest to jednak ogród nieplewiony, przeciwnie, wszystkie lektury dobrane są starannie, z namysłem, każda z nich jest jakimś wymownym znakiem czasu, w którym powstała i każda z nich wpisuje się w wielki dialog pomiędzy dawnymi i nowymi latami.”

Dr Tomasz Wroczyński, Wydział Polonistyki UW

21 marca (środa) godz. 18:00,  Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza (Rynek Starego Miasta 20, Warszawa)

Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz / zaproś znajomych

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie 25 zł.

Włodzimierz Paszyński to warszawski nauczyciel-polonista. W latach 80-tych był jednym z animatorów tzw. oświaty niezależnej, członkiem redakcji wydawanego w podziemiu pisma Tu Teraz. Współtworzył pierwszą w Polsce klasę autorską (w XXXIX LO w Warszawie), 1 Społeczne LO (późniejszą Bednarską) i Kolegium nauczycielskie w Warszawie. Współautor programów nauczania i podręczników do języka polskiego z cyklu Pamiętajcie o ogrodach.

Książki z dobrej półki należałoby dedykować wszystkim, którzy chcą czytać, którzy lubią czytać i chcą rozumieć swoje lektury.

Wstęp wolny.

Zapraszają Muzeum Literatury oraz Księgarnia Polon.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP