Wernisaż wystawy „Podróż Trzech Króli wg T.S. Eliota” – relacja filmowa i fotograficzna
Oddział: , Dodano: 10 stycznia 2011

6 stycznia 2011 r. w Muzeum Literatury odbył się wernisaż wystawy „Podróż Trzech Króli wg. T.S. Eliota”. Już na godzinę przed otwarciem w naszych salach muzealnych zaczęli gromadzić się pierwsi goście. Zaczęliśmy tuż po 18.00 ze szczelnie wypełnioną przez publiczność Salą Audiowizualną oraz wszystkimi przyległymi do niej salami ekspozycyjnymi. Głos zabrali: dyrektor ML Jarosław Klejnocki [zobacz] oraz autorzy wystawy – Łukasz Kossowski [zobacz] i Aleksandra Kaiper-Miszułowicz [zobacz].

UWAGA: Nowy trailer wystawy „Już są w Warszawie…” – zobacz

Niespodzianką były olbrzymie bochenki chleba, wypieczone specjalnie na tę okazję dla naszych gości przez Marka Jaromskiego, autora prac plastycznych do wystawy.

Następnie o godz. 20.00 przeszliśmy do Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, gdzie odbyła się druga część wieczoru. W koncercie staropolskich pieśni, granych na starych instrumentach, wystąpili Maria Pomianowska oraz Bartłomiej Pałysa. W finale wieczoru odbyła się premiera oratorium Marka Ałaszewskiego napisanego do „Podróży Trzech Króli” T.S. Eliota.

Przedstawiamy skrót filmowy z wernisażu oraz fragmenty koncertu:

[kamera & montaż – Bartłomiej Kwasek / ML]

Przygotowaliśmy także fotorelację. Zapraszamy na nasz profil w Facebooku, do galerii zdjęć z wieczoru, której autorem jest Maciek Bociański (wystarczy kliknąć w ikony poniżej):

[Fot. Maciek Bociański / ML]

Trzy teksty o wystawie: Jarosław Klejnocki | Łukasz Kossowski | ks. Michał Janocha

Wystawę przygotowało Muzeum Literatury we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury i Agencją Fotorzepa. Ekspozycję można zwiedzać do 8 marca 2011 r. w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Narracja wystawy osnuta jest wokół wiersza „Podróż Trzech Króli” T.S. Eliota. Zestawiamy z nim fotografie dokumentalne, ukazujące zimę 2010, obrazy autorstwa Tomasza Tatarczyka, Józefa Mehoffera oraz niezwykle przejmujące rzeźby Józefa Łukomskiego z cyklu „Hominem quero”. Inspiracją do zorganizowania wystawy jest znajdujący się w holu Muzeum Literatury fresk powstały w XIV wieku, przedstawiający pokłon Trzech Króli, cudem ocalały z wojennej pożogi.

O wystawie – czytaj więcej

Wystawa Podróż Trzech Króli wg. T.S. Eliota
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
Warszawa
Godziny otwarcia i ceny biletów – zobacz

Najnowszy trailer wystawy:

[Realizacja trailera: Nikodem Rybak, Dominik Makowski, Rafał Kossowski]


Komentarze
  • wymiana google plus jeden 9 listopada 2011

    Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.

  • Dodaj komentarz:

    Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

     
    Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP