Wernisaż wystawy „Drogami języka i literatury” w Kaliningradzie
Oddział: , Dodano: 11 maja 2018

4 maja o godzinie 15.00 w Obwodowym Kaliningradzkim Muzeum Historyczno-Artystycznym w Kaliningradzie (Federacja Rosyjska) odbył się uroczysty wernisaż wystawy Drogami języka i literatury (ДОРОГАМИ ЯЗЫКА И ЛИТЕРАТУРЫ).

To wspólny projekt przygotowany z okazji Roku Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego przez muzea: Państwowe Literackie Muzeum Janki Kupały (Mińsk, Republika Białorusi), Obwodowe Kaliningradzkie Muzeum Historyczno-Artystyczne (Kaliningrad, Federacja Rosyjska), Literackie Muzeum A.S. Puszkina (Wilno, Republika Litwy), Literackie Muzeum Maironisa (Kowno, Republika Litwy) i Stowarzyszenie Muzeów Pamięci (Ryga, Republika Łotwy) prezentujący wzajemne związki i wpływy literackie począwszy od Kristijonasa Donelajtisa, a na Jance Kupale skończywszy. To świetna okazja, by poznać najważniejszych twórców – ojców języka i literatury – naszych sąsiednich narodów i z nieco innej niż romantyczna perspektywy spojrzeć na Adama Mickiewicza.

Wystawa będzie pokazywana: od 03.07.2018 r. w Rydze, 08.09.2018 r. w Wilnie, 04.10.2018 r. w Mińsku, 19.10.2018 r. w Kownie.

W naszym Muzeum będziecie mogli ją Państwo oglądać od 8 sierpnia 2018 R.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z otwarcia – foto dzięki uprzejmości kolegów z Obwodowego Kaliningradzkiego Muzeum Historyczno-Artystycznego/ Калининградский областной историко-художественный музей


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP