Warsztaty pisania poezji w Muzeum Władysława Broniewskiego
Oddział: , Dodano: 1 stycznia 2017

Zapraszamy 18 stycznia o godz. 18.00 do Muzeum Władysława Broniewskiego na pierwsze spotkanie z cyklu „Warsztaty pisania poezji” w Muzeum Władysława Broniewskiego prowadzone przez Annę Oliynyk.

Jeśli chcesz zrozumieć, czym poezja różni się od prozy, poznać prawa języka, który roi się od odkrywczych metafor i symboli – to kurs dla Ciebie. Zaczniesz patrzeć na świat jak fotograf, który w słowie zamraża chwile. Świadomie obierzesz drogę ascezy lub nadmiaru, zwrócisz się ku codzienności lub niezwykłości. Realizując marzenie o pisaniu trzeba przede wszystkim pisać. To my zapewnimy Ci  inspirującą atmosferę motywującą do doskonalenia warsztatu poety.

(Anna Oliynyk o warsztatach)

Anna Oliynyk – absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską pod tytułem „Dźwięk w poezji Józefa Czechowicza” obroniła na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zajmuje się problemem szeroko rozumianej integracji sztuk, zwłaszcza muzyki i literatury. Od wielu lat realizuje autorski program warsztatów kreatywności dla dzieci oraz warsztatów twórczego pisania dla dorosłych. Poetka, autorka opowiadań i bajek, a także tłumaczeń poezji anglo-  i niemieckojęzycznej. Publikowała w „Pamiętniku literackim”, „Literaturoznawstwie”, „Opcjach”, „Autografie”,  „Literacjach” oraz czasopiśmie internetowym „Muzykalia”. Obecnie przygotowuje do druku drugi tomik poezji oraz zbiór opowiadań.

Muzeum Władysława Broniewskiego

Ul. Dąbrowskiego 51
Metro Racławicka
Wstęp wolny


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Cookies | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP