Warsztaty maturalne z języka polskiego. Czwarte spotkanie
Oddział: , Dodano: 2 lutego 2018

Zapraszamy na oryginalny warsztat dla maturzystów, który będzie się odbywał m.in. w przestrzeniach wystawowych Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Wychodząc naprzeciw wymogom najnowszej matury z języka polskiego, proponujemy zajęcia polegające na interpretacji zarówno tekstów literackich, jak dzieł sztuki (obrazów, rzeźb, plakatów, fotografii) stanowiących ważny element ustnego egzaminu maturalnego.

Uczestnicy będą mieli możliwość napisania próbnych wypracowań, rozwiązania zadań testowych oraz zmierzenia się z próbnym egzaminem ustnym. Omówione zostaną wszystkie lektury wskazane w aktualnej Podstawie programowej jako obowiązkowe. Będziemy pracować, wykorzystując bogate zasoby Muzeum Literatury, w swobodnej, wolnej od stresu atmosferze. Zajęcia odbywać się będą w środy, w godz. 15.30-17.00. 

Na warsztat nie zapisujemy grup – zapraszamy indywidualnych uczestników (mile widziani także uczniowie młodszych klas liceów i techników).

Czwartek zajęcia odbędą się w środę, 28 marca 2018 r., o godz. 15:30. Spotykamy się w hallu Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wstęp – 1 zł.! – w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna.

Prowadzenie: dr Michał Friedrich – pracownik Zakładu Edukacji Polonistycznej Wydziału Polonistyki UW, nauczyciel warszawskich liceów z wieloletnim doświadczeniem. Autor książki Barok w poezji Jerzego Harasymowicza, współautor zbioru esejów Miłosz w szkole oraz scenariuszy lekcji i sprawdzianów dla wydawnictwa MAC Edukacja.  


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP