Warsztaty dla dzieci w Muzeum Gombrowicza
Oddział: , Dodano: 14 kwietnia 2019

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza najmłodszych czytelników na warsztaty organizowane wspólnie z wydawnictwami książek dla dzieci. Każde spotkanie zorganizowane jest tematycznie wokół jednej publikacji. To nauka przez zabawę, poznawanie świata, które nie nudzi, przeciwnie, wciąga ferią kolorów i doznań. 

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z wydawnictwami będą odbywać się od kwietnia do czerwca 2019 r. Koszt: 15 zł/dziecko.

Zgłoszenia grup przedszkolnych muzeum przyjmuje pod numerami: 48 321 50 73 oraz 667 500 935

29 kwietnia
Wydawnictwo WIDNOKRĄG, godz. 12.00
grupa wiekowa: 5 – 9 lat

Warsztaty na podstawie książki „Banany z cukru pudru” prowadzi współautorka Aleksandra Karkowska

Łączymy pokolenia!”

Jak wyglądała Twoja babcia, gdy była małą dziewczynką? Czy Twój dziadek łapał żaby gdy był małym chłopcem? Jakie historie opowiadała im ich babcia?

Spotkanie otworzy przed dziećmi tajemniczy i fascynujący świat ich babć i dziadków (także pra), pomoże dowiedzieć się skąd pochodzą, kim byli (są) ich przodkowie i dowiedzieć się, jak pielęgnować rodzinne historie i wspomnienia. Pozwoli zbudować poczucie łączności międzypokoleniowej i poczucie wdzięczności dla poprzednich pokoleń.

Podczas warsztatów współautorka książki: Aleksandra Karkowska przeczyta fragment „bananów z cukru pudru”, a później porozmawia z dziećmi o ich przodkach i rodzinach, wspólne „ożywianie” starych fotografii – robienie kolaży.

Na warsztaty trzeba przynieść różne zdjęcia członków rodziny (mogą  być kserokopie lub wydruki komputerowe). Pozostałe materiały plastyczne zapewnia Muzeum.

*Po spotkaniu dzieci mogą otrzymać zeszyt kreatywny „Babciu! Dziadku! Opowiedz mi”, który – wypełniony razem z dziadkami lub pradziadkami – pozwoli pogłębić lub zbudować więzi z wnukami i będzie fantastyczną pamiątką i niezapomnianą lekcją historii. Cena po rabacie: zeszyt 15 zł.

Muzeum Witolda Gombrowicza
Ul. Witolda Gombrowicza 2
Wsola


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP