Warsztat świadomego ruchu / rzeźba – ciało – ruch
Oddział: , Dodano: 14 czerwca 2020

Warsztat w ramach letniego programu Ogród przez Lato w Muzeum Literatury w Warszawie. Warsztat świadomego ruchu / rzeźba – ciało – ruch

Warsztat odbędzie się 25 lipca (sobota) godz. 16:00 na podwórku Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Warsztat świadomej pracy z ciałem i ruchem inspirowany twórczością rzeźbiarską Augusta Zamoyskiego.

Cykl rzeźb „Ich Dwoje” to sztandarowe formistyczne dzieła artysty. Zamoyski zafascynowany tańcem nowoczesnym poszukiwał rzeźbiarskich metod na oddanie wizualnej jakości ciał w ruchu. Do tematu powracał wielokrotnie realizując serie rzeźb o tym samym tytule.

Poszukując rzeźbiarskich jakości w ruchu zainspirujemy się cechami rzeźb Augusta Zamoyskiego. Podczas spotkania najważniejszy będzie swobodny kontakt ze swoim ciałem i radość eksperymentowania z różnymi sposobami ruchu. Inspirując się formą i ekspresją rzeźb Zamoyskiego będziemy pracować nad świadomością ciała zarówno w ruchu jak i bezruchu.

Zajęcia odbędą się na patio Muzeum Literatury w Warszawie przy Rynku Starego Miasta 20.

Do zobaczenia w ruchu!
Warsztat przeznaczony dla osób dorosłych zainteresowanych pracą ze świadomym ruchem (również tych stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie!).

Na zajęcia obowiązują zapisy: zapisy@muzeumliteratury.pl
Liczba miejsc jest ograniczona, o rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń. W temacie wiadomości prosimy wpisać nazwę i datę warsztatu.

Warsztat bezpłatny.

Zabierz ze sobą wygodne ubrania niekrępujące ruchów i butelkę wody.

Przed warsztatami zachęcamy do odwiedzenia wystawy „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu”.

Prowadzenie: Aleksandra Dahan, Ciałość – swoją przygodę z ruchem zaczęłam mając 12 lat od romansu z hip hopem. Ta miłość przeplatała się z umiłowaniem do dancehallu. Po ponad 6 latach osiągnęłam uprawnienia instruktora sportu w Polskiej Akademii Sportu ze specjalizacją w hip hopie. Po drodze spotykałam się z akrobatyką i rock and rollem, odmieniając swoje ruchowe ścieżki rozwoju. Wtedy na mojej drodze pojawił się partnering i improwizacja ruchowa. Obecnie jestem częścią projektu Oddaj Ciężar Karoliny Kroczak oraz współtworzę kolektyw performatywny SzurSure. Jestem także absolwentką szkoły jogi Open Mind Yoga School Agaty Biernat. W 2019 roku uruchomiłam swój autorski projekt poszerzania świadomości ciała w ruchu – Ciałość.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP