Vladwysockij 2018
Oddział: , Dodano: 1 stycznia 2018

Dziesięć lat temu w Muzeum Literatury odbyła się premiera spektaklu 2374 Vladwysockij, którego tytuł nawiązywał do asteroidy nazwanej tak na cześć słynnego artysty.

25 stycznia 2018 roku mija 80. rocznica urodzin Poety. Z tej okazji przygotowaliśmy nową wersję spektaklu pt. Vladwysockij 2018.

„Prawdy o ojcu trzeba szukać w jego pieśniach” – powiedział syn rosyjskiego barda. W słowach Wysockiego śpiewanych i mówionych przez Mirosława Czyżykiewicza i Aleksandra Trąbczyńskiego ujrzymy dwie twarze Wołodi, jedną: cierpiącą, refleksyjną, liryczną i drugą: jasną, zdecydowaną, ironiczną, a w prowadzonym przez tych dwu artystów dialogu usłyszymy o najważniejszych sprawach jego życia.

Spektakl otwiera pieśń „O Wołodi Wysockim” napisana przez Bułata Okudżawę, zadedykowana jego żonie Marinie – to właśnie jej opowieść zbudowana z fragmentów książki pt. Przerwany lot staje się osnową wątków spektaklu. W roli Mariny Vlady występuje Halina Rowicka.

W drodze swego życia, gdy tylko otworzyła się dla niego możliwość wyjazdów, Wysocki nie omijał Warszawy, a to jak o niej myślał zapisał w przejmującym wierszu Z dziennika podróży.

Krótko przed swoją śmiercią, w roku 1980, przebywał w stolicy Polski wraz z ekipą Teatru na Tagance – wystąpił wówczas w roli Hamleta.

I jeszcze… ważna wiadomość. Sponsorem koncertu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, w czym odkrywamy swoisty wdzięk: W 1978 roku Wołodi i Marinie udało się kupić kawałek gruntu pod Moskwą i przystąpić do budowy własnego domu. Licznik gazowy zainstalowano im dopiero po występie Wołodi w Moskiewskim Klubie Gazowników…
Maria Dorota Pieńkowska

Scenariusz Maria Dorota Pieńkowska
Reżyseria Aleksander Trąbczyński
Wysocki I Mirosław Czyżykiewicz
Wysocki II Aleksander Trąbczyński
Marina Halina Rowicka
Muzyk Witold Cisło

25 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00
gościnnie w Staromiejskim Domu Kultury
Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie

Wejście z okazaniem zaproszenia.

Aktualizacja: wszystkie zaproszenia zostały rozdysponowane.

Sponsor koncertu


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP