UL z książkami. Transmisje online
Oddział: , Dodano: 24 marca 2020

Drodzy Miłośnicy Literatury!

W okresie kwarantanny wydarzenia kulturalne i spotkania autorskie zostały odwołane. Wszyscy spędzamy czas, przede wszystkim, w domu i choć książek do przeczytania nam nie brakuje… zdecydowanie odczuwamy brak kontaktu z ich twórcami. Jesteśmy absolutnie przekonani, że nie tylko my!

Dlatego niezmiernie ucieszyła nas inicjatywa Unii Literackiej (z którą czujemy się osobiście związani, ponieważ to właśnie w Muzeum Literatury miało miejsce pierwsze walne zebranie Stowarzyszenia), której członkowie – pisarki i pisarze, codziennie o godzinie 18:00 będą spotykali się z czytelnikami poprzez transmisję live na swoich profilach.

Przygotujcie się na spotkania z tytułami już znanymi, ale także z przedpremierowymi fragmentami jeszcze nieopublikowanych książek!

Transmisje pojawiają się na facebookowym profilu Unii Literackiej lub na profilach poszczególnych pisarzy. Będziemy retransmitować wszystkie spotkania także na profilu Muzeum. Do zobaczenia online!

O akcji:

„Pisanie to nie tylko siedzenie przy kartce czy klawiaturze – w Polsce nieliczni twórcy literatury są w stanie utrzymać się z samego wydawania książek; wielu żyje w znacznej części z honorariów za spotkania autorskie, występów na festiwalach literackich, itd. A zatem, podobnie jak aktorzy czy muzycy, stracili teraz źródło dochodów, a że żyją często z miesiąca na miesiąc, bez oszczędności, ich sytuacja stała się bardzo ciężka.” – piszą przedstawiciele Unii Literackiej.

W związku z tym stowarzyszenie rozpoczęło zbiórkę na pomoc socjalną dla pisarek i pisarzy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Akcję można wesprzeć na portalu Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/7y7brm


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP