Tomasz Budzyński w Muzeum Literatury! Promocja książki „Soul Side Story”
Oddział: , Dodano: 15 listopada 2011

Zapraszamy na promocję książki Tomasza Budzyńskiego Soul Side Story. W spotkaniu obok Autora udział weźmie Sławomir Gołaszewski. Prowadzenie: Michał Friedrich.

Soul Side Story to nie tylko autobiografia: wspomnienia, opowieści, archiwalne zdjęcia, dokumenty… Książka o ludziach, muzyce, epoce. Towarzyszy jej płyta DVD Podróż na Wschód – komedia muzyczna z udziałem zespołu Armia.

Wybierasz się? – wydarzenie na Facebooku – dołącz

Przedstawiamy zwiastun spotkania. O czym będziemy rozmawiać w Muzeum Literatury? Co możemy znaleźć w książce?

7 grudnia (środa) godz. 18.00
Muzeum Literatury

Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

Tomasz Budzyński Soul Side Story – fragment

Zacząłem pisać, bo od jakiegoś czasu zdarza mi się, i to na­wet dość często, zobaczyć godzinę 11:11 albo 22:22, nie mówiąc już o godzinie 00:00. Aby doświadczyć czegoś takiego, trzeba mieć zegarek elektroniczny – i to w widocznym miejscu. Budzi to we mnie jakiś rodzaj nieokreślonego niepokoju. Ta chwila złapana na gorącym uczynku domaga się ode mnie jakiejś reakcji. Tylko jakiej? Tak jakby przynaglano mnie do czegoś i mówiono: teraz! Może trzeba wtedy wypowiedzieć jakieś zaklęcie, którego nie znam, a przez to coś bardzo ważnego nie może się zdarzyć. A może trzeba naci­snąć jakiś guzik? Tylko który? Tytus de Zoo w trzeciej części przygód schował się w rakiecie i powiedział: „kusi mnie, aby nacisnąć jakiś guzik”. On nacisnął ten właściwy i rakieta ruszyła w kosmos. Otworzyła się niesamowita przygoda. Tak jak w jednej z mistycznych bajek Rabina Nachmana przerażający ludzki fatalizm sprawia, że Mesjasz nie może przyjść. Ta chwila jest ulotna, bo zaraz jest już 11:12 albo 22:23 i wszystko stracone. Ale czy bezpowrotnie?

Tomasz Budzyński, Soul Side Story, Wydawnictwo In Rock, 2011

Fot. Maciek Bociański, zwiastun wideo zrealizowali: Piotr Dymmel i Bartłomiej Kwasek


Komentarze
  • Copyleft 6 grudnia 2011

    Budzy w muzeum! Będę! :]

  • Dodaj komentarz:

    Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

     
    Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP