„Środkowoeuropejska tożsamość Czesława Miłosza i jego miejsce w kulturze europejskiej” – konferencja w Budapeszcie
Oddział: , Dodano: 12 września 2011

11 października (wtorek) w godz. 9.00 – 17.00 w Muzeum Literatury im. Sándora Petőfiego w Budapeszcie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Środkowoeuropejska tożsamość Czesława Miłosza i jego miejsce w kulturze europejskiej”.

Konferencja poświęcona twórczości Czesława Miłosza zorganizowana zostanie w Budapeszcie dzięki współpracy Instytutu Polskiego w Budapeszcie, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Muzeum Literatury im. Sándora Petőfiego w Budapeszcie. Podczas konferencji zaprezentowana zostanie zarówno działalność eseistyczna, poetycka jak i historyczno-literacka polskiego noblisty. W ramach wykładów oprócz rozważań nad dorobkiem Czesława Miłosza poruszony zostanie wątek aktualności i ważności jego myśli i idei z perspektywy XXI wieku oraz temat roli i znaczenia jego osoby w przemianach społeczno-politycznych w Europie.

Ze strony polskiej udział wezmą:
Bernadetta Darska
Andrzej Franaszek
Jarosław Klejnocki
Andrzej Kowalczyk
Anna Nasiłowska
Piotr Śliwiński

Językiem konferencji poświęconej twórczości Czesława Miłosza będzie język polski i węgierski (tłumaczenie kabinowe). Udział w konferencji będzie bezpłatny.

Organizatorzy:
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
Muzeum Literatury im. Sándora Petőfiego w Budapeszcie
Instytut Polski w Budapeszcie

Projekt realizowany dzięki wsparciu Instytutu Książki.

Muzeum Literatury im. Sándora Petőfiego
V. Károlyi Mihály u. 16.
Budapeszt


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP