Spotkanie z Michałem Rusinkiem
Oddział: , Dodano: 26 sierpnia 2012

Michał Rusinek, literaturoznawca, literat, tłumacz, a także wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej, będzie gościem „Prowincji Gombrowicz” już w najbliższą niedzielę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Dominika Świtkowska rozmawiać będzie z naszym gościem o Wisławie Szymborskiej widzianej oczyma Jej sekretarza oraz o jego aktywności – literackiej, naukowej, a także o planach Fundacji Wisławy Szymborskiej. Fundacja, której prezesem jest Michał Rusinek, przed kilku dniami zainaugurowała swoją działalność.

7 października (niedziela) o godz. 17.00
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

ul. Witolda Gombrowicza 1
26-660 Jedlińsk

Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny bus. Zbiórka o godz. 16.20 na przystanku autobusowym przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego w Radomiu. Powrót po zakończeniu spotkania.

Dr Michał Rusinek – absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca Katedry Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ. Tłumacz literatury anglojęzycznej, a także autor książek dla dorosłych i dla dzieci oraz tekstów piosenek, m.in. dla Grzegorza Turnaua. Przez szesnaście lat był asystentem i sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Fot. Tomasz Sikora

Słowa kluczowe: , ,

Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP