Spotkanie z Józefem Henem
Oddział: , Dodano: 1 lutego 2014

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza 5 marca (środa) o godzinie 18.00 na wieczór z Józefem Henem. Prowadzenie: Eliza Czapska.

Pisarz opowie o swoich spotkaniach z Władysławem Broniewskim. Józef Hen mieszkał w latach 1950-1967 na Mokotowie niedaleko poety, odwiedzał go wraz z początkującymi literatami, których Broniewski bardzo chętnie przyjmował w swojej willi na Dąbrowskiego.

Józef Hen – pisarz, scenarzysta, dramaturg ur. w 1923 r. w Warszawie. Autor m.in. beletryzowanych biografii. „Mój przyjaciel król” o Stanisławie Auguście Poniatowskim; „Ja, Michał z Montaigne”; „ Błazen- wielki mąż” o Tadeuszu Boy- Żeleńskim; wspomnień „Nowolipie”, tomu esejów „Nie boję się bezsennych nocy”. Na podstawie utworów Józefa Hena powstały filmy m.in.: „Krzyż walecznych”, ‘Nikt nie woła”, „Prawo i pięść”. Szczególne miejsce w bogatym dorobku pisarza zajmują opowiadania. Tłumaczone na wiele języków, sąsiadowały w światowych antologiach z utworami takich pisarzy jak Babel, Singer, Marquez czy Cortazar.

Muzeum Władysława Broniewskiego
ul. Dąbrowskiego 51
Mokotów, Metro Racławicka

Fot. Anna Kowalska/ML


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP