Spotkanie z Grupą Poetycką Rebjata
Oddział: , Dodano: 19 listopada 2018

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza 29 grudnia o godz. 18 na spotkanie z Grupą Poetycką Rebjata.

Grupa Poetycka Rebjata o sobie:
„Grupa Poetycka Rebjata powstała w Warszawie w roku 1994. Jest prawdopodobnie najdłużej działającą grupą poetycką w Polsce, a może i na świecie.
Członkowie grupy dość krytycznie odnoszą się do swojego pisania, nazywając swoje wiersze „grafami” (od słowa „grafoman”), a wieczory poetyckie „żenadami”. Wiele ich utworów nie jest publikowanych; trafiają one do „tęczowego wora”.
Członkowie grupy mają normalne zawody. Nie szukają sławy jako poeci.
Wręcz przeciwnie. Nie przyznają się wręcz, kto z nich napisał który utwór.
W każdym razie jak dotąd mają na swoim koncie dziewięć tomików poezji.
Mieli ponad dwadzieścia wieczorów poetyckich; bywają nazywani „poetyckim kabaretem”. Niektórych czytelników śmieszą ich wiersze. Innych nie.
Szósta książka grupy Rebjata, zatytułowana „International”, zawiera wybór utworów w sześciu językach; po polsku, angielsku, hiszpańsku, turecku, rosyjsku i chińsku.
Turecka wersja ich utworu „Czasami” (po turecku „Bazen”) stała się piosenką i została nagrana w Montrealu przez zaprzyjaźnioną z grupą turecko-kanadyjską artystkę imieniem Baszak.
Jak dotąd największym osiągnięciem grupy Rebjata był występ w One Way Space w Pekinie, gdzie ich wiersze były czytane po polsku, po angielsku i po chińsku.”


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP