Spotkanie z Elżbietą Wittlin-Lipton
Oddział: , Dodano: 17 września 2020

Zapraszamy 23 września (środa) o godz. 18 do ogrodu Muzeum Władysława Broniewskiego na spotkanie z Elżbietą Wittlin- Lipton z okazji  odsłonięcia tablicy pamiątkowej na ulicy Dąbrowskiego, gdzie wraz z rodziną mieszkał Józef Wittlin, autor m.in. uznanej, uhonorowanej m.in. nagrodą Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury powieści pt. „Sól ziemi”.

O pisarzach, jacy bywali w domu Wittlinów, m.in. Brunonie Schulzu, Jarosławie Iwaszkiewiczu; o życiu i twórczości Józefa Wittlina z córką pisarza rozmawiać będzie Eliza Czapska.

Elżbieta Wittlin-Lipton – ur. w 1932 r., córka jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy międzywojnia Józefa Wittlina i jego żony Haliny. Uznana projektantka wnętrz i scenografka. Przygotowywała kostiumy do sztuk m.in. Pedra Calderóna de la Barca i Witolda Gombrowicza. Wydała książkę wspomnieniową Z dnia na dzień. Reportaż z modą w tle z czasów zawieruchy, której prezentacji towarzyszyły wspomnienia autorki o sławnym ojcu, wojennych losach jej rodziny, o środowisku literackim dawnej Polski, nowojorskiej emigracji i życiu w trzech ojczyznach. Artystka mieszka na stałe w Madrycie.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP