Spektakl „Dziennik przebudzenia” oparty na motywach dzienników Jerzego Pilcha we Wsoli
Oddział: , Dodano: 14 października 2018

Ferency i Pilch. Wyjątkowy spektakl we Wsoli 

Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz wystąpią w najbliższą niedzielę, 2 grudnia, w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spektakl „Dziennik przebudzenia” oparty jest na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha. Początek – wyjątkowo – o godzinie 16.00. 

„Dziennik przebudzenia” to artystyczne zderzenie świetnej prozy Jerzego Pilcha i aktorskiego kunsztu Adama Ferencego i Joanny Kosierkiewicz. To pełna celnych ripost opowieść o życiu, na które składa się szereg małych, często zabawnych zdarzeń. Czy zdarzyło się Wam na przykład wyjść na miasto w butach nie od pary? I w dodatku – zadawać szyku w gościach?

Kwitowane przez publiczność śmiechem anegdoty o pomylonych butach łączą się w spektaklu z refleksjami o literaturze i płynącą podskórnie przejmującą opowieścią o poszukiwaniu zrozumienia i kontaktu z drugą osobą. Dla bohatera spektaklu, kreowanego przez Adama Ferencego, tą drugą osobą jest jego asystentka, grana przez Joannę Kosierkiewicz. Ale, jak zauważał w recenzji tego spektaklu Tomasz Miłkowski, ważny jest ktoś jeszcze, ktoś  nie do końca zdefiniowany. Może muza, może ideał, a może… śmierć?

W kontakcie z drugą osobą, młodą kobietą, spowolnione wcześniej i  pokiereszowane życie głównego bohatera znów nabiera barw. Spektakl staje się wypowiedzią na temat ostatnich uczuć i spraw ostatecznych, traktowanych jednak z Pilchowskim ironiczno-sarkastycznym humorem.

Zabawny, barwny i inteligentny styl pisania Pilcha został mistrzowsko przeniesiony na scenę przez Adam Ferencego i Joannę Kosierkiewicz.

Towarzyszące przedstawieniu wizualizacje z pogranicza jawy i snu podkreślają akcję i nadają jej specyficzny nastrój.

Spektakl odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, 2 grudnia, wyjątkowo o godz. 16.00.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta (kierunek: Michałów), zbiórka o godz. 15.20. Powrót po spektaklu, około godz. 17.30.

Spektakl prezentowany jest w ramach cyklu „Słowo i reszta” współorganizowanego przez Fundację Instytut Gombrowiczowski oraz Muzeum Witolda Gombrowicza. Cykl dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

Grają: Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz

Scenariusz: Magda Kupryjanowicz

Muzyka: Piotr Łabonarski

Reżyseria: Adam Ferency

 

Adam Ferency: aktor filmowy i teatralny, reżyser. Debiutował 1976 r. w spektaklu „Karykatury” Jana Augusta Kisielewskiego w reżyserii Gustawa Holoubka. W Teatrze Telewizji współpracował m.in. z Agnieszką Holland , Erwinem Axerem, Maciejem Prusem, Olgą Lipińską, Laco Adamikiem, Janem Englertem, Tomaszem Zygadło. Od 1994 roku w zespole Teatru Dramatycznego. Obecnie gra m.in. w spektaklach „Harper” S. Stephensa w reż. N. Ringler, „Wizyta starszej pani” F. Durrenmatta w reż. W. Kostrzewskiego,

„Król Edyp” Sofoklesa w reż. J. Krofty, „Sen nocy letniej” W. Shakespeare’a w reż. G. Máté (premiera w październiku 2018 r.).

Laureat m.in. nagrody Złote Lwy w kategorii najlepsza rola męska na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1991) za rolę w filmie Kanalia w reż. Tomasza Wiszniewskiego

http://teatrdramatyczny.pl/adam-ferency


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP