„Kefir w Kairze”. Rusinkowie dla dzieci
Oddział: , Dodano: 20 kwietnia 2018

Siostra i brat, Joanna Rusinek i Michał Rusinek, ilustratorka i pisarz. Piękni, dowcipni, sympatyczni. Uznani i nagradzani. On będzie czytał własne wiersze, ona poprowadzi warsztaty z rysowania. Oboje przeczytają kilka ulubionych wierszy Adama Mickiewicza.

Z okazji Dnia Dziecka, najbliższa odsłona cyklu „Razem i na przemian” będzie skierowana do dzieci. W niedzielę, 27 maja, o 13.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Lubi Jamesa Bonda, muzykę traktuję jako sprawę intymną i nie potrafi palić papierosów.

Joanna Rusinek urodzona w 1978 roku w Krakowie – graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Lubi jeść dobre rzeczy i oglądać dobre filmy – najlepiej jednocześnie.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP