„Redakcja z ulicy Złotej. Zaczęło się od Picadora”.
Oddział: , Dodano: 1 grudnia 2018

Muzeum Andrzeja Struga serdecznie zaprasza we wtorek 22 stycznia, o godz. 18.30 na spotkanie z Piotrem Łopuszańskim pt. „Redakcja z ulicy Złotej. Zaczęło się od Picadora”.

W listopadzie minęła setna rocznica pierwszego wieczoru Kawiarni Poetów „Pod Picadorem”. Po dołączeniu do Picadora Jarosława Iwaszkiewicza i Kazimierza Wierzyńskiego powstała słynna grupa Skamandra. W styczniu minęło 95 lat od ukazania się pierwszego numeru tygodnika „Wiadomości Literackich”, który lansował m.in.  skamandrytów. Dziś często patrzymy na literaturę Dwudziestolecia międzywojennego z perspektywy propagowanej przez pismo Mieczysława Grydzewskiego. O Picadorze, skamandrytach i „Wiadomościach Literackich” opowie Piotr Łopuszański 22 stycznia o g. 18.30.

Podczas spotkania zaprezentujemy jubileuszowy numer wydawanych na emigracji, w Londynie „Wiadomości” ze stycznia 1974 roku, który ukazał się w 50 rocznicę wydania 1 numeru „Wiadomości Literackich”, wraz z wyjątkowym dodatkiem, którego pierwszą stronę zamieszczamy w zapowiedzi spotkania.

Wykład ilustrowany multimedialnie

Zapraszamy!
al. Niepodległości 210 m. 10 a
Warszawa

Wstęp wolny.

Fot. Maciek Bociański


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP