„Razem i na przemian”. Spotkania poetów z Mickiewiczem w tle
Oddział: , Dodano: 8 lutego 2018

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza zaprasza na niedziele z poezją.

Razem i na przemian to nowy cykl spotkań z poetami, którzy czytają własne wiersze i przekłady, a także wybrane przez siebie utwory Adama Mickiewicza.

Każdy poranek to koncert na dwa głosy – spotkanie poetki i poety o odrębnych historiach i dykcjach, należących do różnych pokoleń.

Rozmowy z poetami prowadzą Jan Barański i Jarosław Mikołajewski.

W niedzielę, 18 marca, o  godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Boczkowskim i Anną Piwkowską. Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Anna Piwkowska jest poetką, eseistką. Prócz wielu tomików ogłosiła m.in. książki o Annie Achmatowej i Marynie Cwietajewej, a także powieść osnutą wokół biografii i twórczości Georga Trakla. Jest m.in. dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Za „Franciszkę”, powieść dla młodzieży, otrzymała nagrodę IBBY.  

Krzysztof Boczkowski jest poetą i tłumaczem z języka angielskiego, profesorem medycyny. Był wyróżniany za wiersze własne (Nagroda Czerwonej Róży, Nagroda Poetycka UNESCO, Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida…) i za przekłady (dwukrotny laureat Nagrody Pegaza). Jako tłumacz, jest szczególnie ceniony za przekłady T.S.Eliota.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP