„Razem i na przemian”. Spotkania poetów z Mickiewiczem w tle
Oddział: , Dodano: 3 lutego 2018

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza zaprasza na niedziele z poezją.

Razem i na przemian to nowy cykl spotkań z poetami, którzy czytają własne wiersze i przekłady, a także wybrane przez siebie utwory Adama Mickiewicza.

Każdy poranek to koncert na dwa głosy – spotkanie poetki i poety o odrębnych historiach i dykcjach, należących do różnych pokoleń.

Rozmowy z poetami prowadzą Jan Barański i Jarosław Mikołajewski.

W niedzielę, 8 kwietnia, o  godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Lebdą i Piotrem Matywieckim. Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Małgorzata Lebda – ur. 1985 r., dorastała w beskidzkiej wsi (Żeleźnikowej Wielkiej). Autorka czterech tomów poetyckich. Wyróżniana i tłumaczona. W 2016 roku ukazała się jej książka poetycka zatytułowana „Matecznik” (WBPiCAK) za którą otrzymała Nagrodę – Stypendium im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej. Doktor nauk humanistycznych. Nauczycielka akademicka. Ultramaratonka i taterniczka. Fotografuje. Mieszka w Krakowie.

Piotr Matywiecki – ur. 1943 – Poeta, eseista, krytyk literacki. Autor antologii poezji polskiej „Od początku” (1997) obejmującej lirykę od średniowiecza do XX wieku. Publikuje raczej rzadko, za to każdy tomik przygotowuje niezwykle starannie, każdy jego nowy tom jest poetyckim wydarzeniem. Poeta, który doskonale potrafi ożywić lirykę refleksyjno-filozoficzną oraz znaleźć nowy sposób na pisanie o trudnych tematach, takich jak śmierć, przemijanie, tajemnica istnienia. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2013r.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP