„Przedpremierowe Wertowanie” w Muzeum Literatury!
Oddział: , Dodano: 15 lutego 2021

Rozpoczynamy „Przedpremierowe Wertowanie” – nową serię wideo realizowaną we współpracy Muzeum Literatury i „Rozmawiam, bo lubię”. Projekt poprowadzi Weronika Wawrzkowicz – dziennikarka, pisarka, felietonistka. 

Koncentrujemy się na książkach, których fizycznie nie ma jeszcze w księgarniach. Tuż przed premierą czytelnicy dowiedzą się o tytułach, na które warto czekać. W każdym odcinku znajdą esencjonalną opowieść o autorze, moje wrażenia z lektury, a także fragmenty tekstu. To one pozwolą widzom na samodzielną ocenę, czy temat, a także język książki, współgra z ich wrażliwością – mówi Weronika Wawrzkowicz, autorka programu.

Pierwszy odcinek serii:

Cykl otwiera książka Katarzyny Tubylewicz „Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami”. (Wydawnictwo Wielka Litera). To literacka opowieść złożona z rozmów, esejów, fotografii (za które odpowiada syn pisarki – Daniel). Tekst przekracza granice państwa, w którym jest zakorzeniony i staje się uniwersalną historią o spotkaniu ze sobą. Mówi o potrzebie wycofania, a jednocześnie o konieczności przeglądania się w oczach innych.

„Przedpremierowe wertowanie” z Weroniką Wawrzkowicz będzie pojawiać się raz w miesiącu na stronie Muzeum Literatury oraz w mediach społecznościowych muzeum i „Rozmawiam, bo lubię”, programie Weroniki Wawrzkowicz.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP