Prowincja Gombrowicz zaprasza
Oddział: , Dodano: 26 kwietnia 2012

W poniedziałkowy wieczór 4 czerwca zapraszamy do Muzeum Witolda Gombrowicza na spotkanie literackie z poetą i dziennikarzem Marcinem Sendeckim, autorem jedenastu książek poetyckich, z których dwie, Trap i 22, nominowane były do Nagrody Poetyckiej Silesius. Jego najnowszy tom wierszy zatytułowany „Farsz” został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Sendecki to jeden z ważniejszych współtwórców środowiska „bruLionu”. Teksty o literaturze i kulturze publikuje również na łamach dzienników.

Spotkanie poprowadzi dr Dominika Świtkowska. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu „Prowincja Gombrowicz”. Dotychczas Prowincja Gombrowicz gościła Olgę Tokarczuk, Ingę Iwasiów, Andrzeja Stasiuka, Stefana Chwina oraz Mariana Pilota.

Zapraszamy:
4 czerwca (poniedziałek), godz.18.00
Muzeum Witolda Gombrowicza
Wsola

Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł). Zbiórka o godz. 17.20 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego w Radomiu. Powrót po zakończeniu spotkania.

Marcin Sendecki – poeta. W latach 80. i 90. związany z pismem „bruLion”. Współpracował m.in. z tygodnikiem „Przekrój”, publikuje również na łamach dzienników. Debiutował w roku 1992 tomem Z wysokości. W swoim dorobku ma jedenaście książek poetyckich, z których dwie, Trap i 22, nominowane były w latach 2009 i 2010 do Nagrody Poetyckiej Silesius. Najnowszy tomik, zatytułowany Farsz, ukazał się w roku 2011. Sendecki jest także autorem antologii. W roku 1997 wraz z Marcinem Świetlickim i Marcinem Baranem zredagował antologię Długie pożegnanie. Tribute to Raymond Chandler. W roku 2010 wydał antologię Pogoda ziemi. Wiersze polskie po 1918 roku. Uznawany za twórcę poezji hermetycznej.

[fot. Krzysztof Dubiel]


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP