Promocja książki „Gdyby nie Anna Frank…”
Oddział: , Dodano: 20 października 2013

Muzeum Władysława Broniewskiego zaprasza na promocję książki Leszka Skierskiego „Gdyby nie Anna Frank… Wywiad rzeka z Wandą Gołębiewską”. W spotkaniu udział wezmą Leszek Skierski oraz Wanda Gołębiewska.

20 listopada (środa), godz. 18.00
Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie
ul. Jarosława Dąbrowskiego 51

okladka plakat - Kopia

Gdyby nie Anna Frank… – niezwykła historia życia płockiej poetki, której wiersze czytane były prawie na wszystkich kontynentach świata. Znaleźć w niej można oprócz  spojrzenia na teraźniejszość, także bliskie nam fakty z życia płockiej rodziny drugiej połowy XX wieku. „Koneserzy” pióra dostrzegą wiele interesujących cech języka i stylu Wandy Gołębiewskiej, a historycy, w tle dziejów rodzinnych Gołębiewskich, nie tak odległą historię Płocka, wydarzenia związane z Wisłą i pływającym po niej statkiem pasażerskim „Traugutt”, którego wieloletnim kapitanem był ojciec poetki.

Wanda Gołębiewska – polonistka, poetka i podróżniczka. Urodziła się 23 grudnia 1945 roku w Płocku, w rodzinie o silnych tradycjach wodniackich – dziadek pływał na przedwojennej berlince, a ojciec był kapitanem słynnego bocznokołowca „Traugutt”. Absolwentka płockiej „Jagiellonki” (1963) i Studium Nauczycielskiego (1966). W latach 1972–1976 studiowała filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka sześciu tomików wierszy: Na mojej ulicy (1999), W Radziwiu (2005), Nikt się nie spodziewał (2005), Po osiemnastej na Tumskiej (2006), Tam, gdzie do góry nogami (2007), Kartki z Ukrainy (2010).


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP