Poświatowska/Radek – koncert [WYPRZEDANE!]
Oddział: , Dodano: 28 czerwca 2020

Zapraszamy na drugi koncert z muzycznej odsłony cyklu „Ogród przez lato“.

Tym razem w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego zabrzmi poezja Haliny Poświatowskiej w znakomitym wykonaniu i genialnych kompozycjach Janusza Radka.

Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowoczesnych aranżacjach. To zupełnie nowe i eksperymentalne oblicze artysty, wyraz jego aktualnych fascynacji muzycznych – recital mimo wykorzystania wierszy poetki wymyka się pojęciu piosenki literackiej.

Poza nowymi utworami podczas koncertu będzie można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: „Kiedy U-Kochanie”, „Sheila”, „Czekam” „Wytrwale”, czy „Dobro”. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne i elektroniczne, ale jednocześnie nastrojowe brzmienia.

Wokalista podczas koncertu gra na instrumentach klawiszowych. Wspomaga go pianista– Adam Drzewiecki.

Janusz Radek o projekcie: “Poezję tworzą wizjonerzy, a taka była właśnie Halina Poświatowska. Ta młoda, bezkompromisowa kobieta, zachłanna wiedzy i ciągle ją poszerzająca, stworzyła niezwykle uniwersalne wiersze. Nie tylko o miłości, nie tylko dla kobiet. Ja sięgam po Poświatowską, bo jej wierzę. W moich utworach starałem się zawrzeć cząstkę tego jej ogromnego pragnienia życia, miłości, wiedzy i świata. Dlatego tym razem skupiłem się wyłącznie na treści jej wierszy. Nie chciałem przy tym interpretować Haliny, nie zamierzałem jej tłumaczyć. Zbudowałem tło muzyczne, bliskie moim aktualnym inspiracjom, którego stałem się częścią”.

31 lipca (piątek) godz. 20:00
Muzeum Władysława Broniewskiego
oddział Muzeum Literatury
ul. J. Dąbrowskiego 51 w Warszawie
(przy metrze Racławicka)

mapa: https://goo.gl/maps/5gP7vK8xJ3UN7fRy7

Wstęp: 20 PLN
Bilety: https://bit.ly/3g5rG2s

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Regulamin wydarzenia: http://muzeumliteratury.pl/regulamin-ogrod-przez-lato/

*********************************
„Ogród Przez Lato” to program letnich wydarzeń organizowany na patio Muzeum Literatury oraz w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego.

Stworzyliśmy bezpieczną, przyjazną przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie rozmawiać będziemy o literaturze, słuchać koncertów, brać udział w warsztatach rodzinnych, turniejach szachowych oraz w zajęciach ruchowych.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP