Paweł Sołtys – o pisarzach zapomnianych i „Mikrotykach”
Oddział: , Dodano: 6 lutego 2018

Historia literatury pełna jest zapomnianych nazwisk. Kilka z nich na światło dzienne spróbują wydobyć Paweł Sołtys z Justyną Sobolewską. 

Rozmawiać będziemy m.in o Leopoldzie Buczkowskim, Leo Lipskim, Zygmuncie Hauptcie i wieloletnim (1957-1969) dyrektorze Muzeum Literatury, Adamie Mauersbergerze. 

Paweł Sołtys, autor „Mikrotyków”, opowie jak sam czuje się w roli pisarza. Spotkanie zakończymy niespodzianką muzyczną, przedpremierowymi utworami Pablopavo. 

22 marca (czwartek) o godzinie 18.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz / zaproś znajomych

Wstęp wolny!

Paweł Sołtys (ur. 1978) – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Jego prozatorski debiut „Mikrotyki” otrzymał nominację do Paszportów Polityki 2017.

„Mikrotyki” (Wydawnictwo Czarne, 2017) – w pewnym mieście po prawej stronie rzeki wciąż stoi bar Stokrotka, w którym profesor Kruk opowiada, jak nokautować tomem Iwaszkiewicza. Anka, uczennica szkoły fryzjerskiej, wciąż żartuje, starając się nie myśleć o  swej twarzy. Nieopodal niedbale oparty o huśtawkę stoi wielki jak hala Marian, co bije swoje kobiety, ma nóż i kij bejsbolowy w bagażniku i wszyscy wiedzą, że lepiej go omijać. W tym mieście wciąż grają Modern Talking, Limahl, Shakin Stevens, Lionel Richie i cała reszta, a chłopaki ćmią sobieki.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP