„Panie, Panowie: Młynarski”. Wernisaż wystawy
Oddział: , Dodano: 9 stycznia 2018

„Miłe Panie i Panowie bardzo mili…” – słowami Wojciecha Młynarskiego zapraszamy na otwarcie pokazu z archiwum zmarłego rok temu Poety, Pieśniarza, a w zasadzie – „Tekściarza”. Bo przecież wszyscy je znamy: „Róbmy swoje”, „W Polskę idziemy”, „Jeszcze w zielone gramy” i wiele, wiele innych.

Teksty zawsze na czasie, nie tracące nic ze swej aktualności, na wystawie w Muzeum Literatury będzie można nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć.

Rękopisy i maszynopisy z odręcznymi poprawkami Wojciecha Młynarskiego, materiały filmowe, i oczywiście zdjęcia… Ogromna ilość fotografii z prywatnego archiwum zaprezentuje Wojciecha Młynarskiego, zarówno w domowej scenerii, w roli syna, ojca, dziadka i brata, jak również w świecie kabaretów, teatrów, w środowisku artystów i niezwykle barwnych postaci polskiej estrady.

Podczas wernisażu o tych różnych obliczach Bohatera wystawy opowie Agata Młynarska w rozmowie z Jarosławem Klejnockim, dyrektorem Muzeum Literatury.

15 marca 2018 r., godzina 18.00, Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wstęp wolny!

Autorzy wystawy:Agnieszka Papieska, prof. Andrzej St. Kowalczyk
Komisarz: Agnieszka Papieska
Projekt plastyczny: Joanna Dymmel
Projekty graficzne: Zuzanna Rosińska-Waś

Pokaz czynny od 15 marca do 31 maja 2018 r.

Sponsor wieczoru: CEDC


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP