Oddział: , Dodano: 14 maja 2018

Muzeum Andrzeja Struga zaprasza we wtorek, 19 czerwca, o godz. 18.30 na prelekcję Profesora Tadeusza Cegielskiego, pt. „Oni tworzyli II Rzeczpospolitą. O kilku galicyjskich karierach znanych lub dziś zapomnianych”

Rzecz o wybitnych profesorach, politykach i działaczach gospodarczych, z Galicji rodem lub też tutaj rozpoczynających swoje kariery, którym odrodzenie się Rzeczypospolitej w 1918 roku przyniosło wielką życiową szansę. Wspominamy dziś inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ale czy pamiętamy o jego przyjacielu i prawej ręce, profesorze Tadeuszu Grodyńskim, skarbowcu? A czy wiemy, kto budował przemysł naftowy na Podkarpaciu w latach dwudziestych? Kim byli Franciszek Rziha i Henryk Spitzman? Dlaczego endek Tadeusz Świątek został dadaistą, a Maria Dąbrowska spędzała wakacje w Szymbarku kolo Gorlic?

Temat zilustrowany zostanie oryginalnymi fotografiami z epoki oraz z prywatnej – rodzinnej kolekcji.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Andrzeja Struga