Odwołane! O sztuce rzeźbienia. Wykład Elżbiety Macander
Oddział: , Dodano: 3 marca 2020

Kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z rzeźbiarzem” – podczas których współcześni artyści opowiadają o swojej twórczości, również w formie dialogu z rzeźbami Augusta Zamoyskiego.

Wykład 15 marca 2020 o godzinie 15 00.

O sztuce rzeźbienia. Spojrzenie na rzeźbę przez pryzmat wypowiedzi dawnych artystów i własnych doświadczeń – o pracy w pracowni rzeźbiarskiej, trochę o technikach i o różnych ciekawostkach ze świata rzeźby.
___________________
Elżbieta Macander – absolwentka warszawskiej ASP Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Prowadzi pracownię rzeźby w Katedrze Konserwacji i Restauracji Rzeźby i Elementów Architektury na tymże wydziale. Autorka lub współautorka kilkudziesięciu prac konserwatorskich na terenie Polski i za granicą, miedzy innymi we Lwowie, Kamieńcu Podolskim, Paryżu, Częstochowie, Olsztynie, licznych zabytków Warszawy, z których należy wymienić te najważniejsze jak Pałac Tyszkiewiczów, Branickich, Ostrogskich, kościół Św. Krzyża, Łazienki i kilka lat spędzonych przy rewitalizacji Wilanowa. Dekoracje rzeźbiarskie wilanowskiego baroku stały się przedmiotem jej pracy doktorskiej.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP