Nieustraszeni we Wsoli
Oddział: , Dodano: 30 maja 2014

Deszcz i zimno nie przestraszyły w miniony weekend ani artystów, ani organizatorów, ani co najważniejsze publiczności, która przybyła do Muzeum Witolda Gombrowicza na kolejny piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. Piotr Bukartyk z właściwym sobie poczuciem humoru przyjął awarię spowodowaną zamoknięciem kabli, zaś Natalia Przybysz śpiewała owinięta w ciepły pled. Jak twierdzili zmarznięci widzowie, oba koncerty były świetne.

W lepszym położeniu byli występujący w pałacu Natalia Sikora i Piotr Proniuk, którzy w piątek wieczorem zaprezentowali spektakl muzyczny oparty na tekstach Cypriana Norwida oraz Dariusz Sosiński, reżyser i odtwórca monodramu „Na kuchennych schodach”, który zaprezentowaliśmy w sobotę. Oba spektakle zdobyły uznanie naszej publiczności.

Najwięcej szczęścia miały (na szczęście) dzieci, bowiem przeznaczone dla nich zajęcia plastyczne i spektakl odbyły się co prawda z kilkunastominutowym opóźnieniem, ale za to w pięknym słońcu.

Tak paskudna pogoda zdarzyła się podczas organizowanych przez nas „Apetytów…” po raz pierwszy i mamy ogromną nadzieję ostatni. Przekonaliśmy się jednak, że zawsze możemy liczyć na naszą wspaniałą publiczność i że jej apetyt na dobrą sztukę nie maleje.

Liczyć możemy także na partnerów tegorocznego pikniku: Gminę Jedlińsk, wyrozumiałego współorganizatora, bez którego tegoroczny „Apetyt…” byłby znacznie skromniejszy; Marka Bala, właściciela firmy „kratki.pl”, dobrego sąsiada Muzeum, który rozumiejąc naszą trudną sytuację finansową, został sponsorem wydarzenia; a także właścicieli kawiarni „Teatralna”, przeniesionej w plener na czas pikniku, którzy kulturalnie zaspokajali także bardziej przyziemne apetyty naszych gości, zbierając dobre recenzje.

Relacja w serwisie informacyjnym radomskiej TV Dami:

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z pikniku.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP