Monodram o wykluczeniu w Muzeum Gombrowicza
Oddział: , Dodano: 4 lutego 2018

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na monodram w wykonaniu Adama Patera „Jestem swoją własną żoną”. Ta historia berlińskiego kolekcjonera antyków i celebryty – transpłciowej Charlotte von Mahlsdorf to opowieść o dzielności i trwaniu wbrew ideologicznej opresji.

Charlotte von Mahlsdorf przeżyła komunizm i nazizm, a po wojnie założyła w Berlinie Muzeum Rzeczy Codziennych, gromadząc przedmioty z domów osób wypędzonych.
Opowieść o Charlotte to pretekst do pokazania historii osoby wykluczonej, która stała się jednocześnie strażnikiem pamięci. Jej losy dowodzą, że człowieka można zniszczyć i zniewolić, ale nie do końca – nie można odebrać mu jego myśli, przekonań i wspomnień.

W monodramie Dougha Wrighta Charlotte spotyka się z widzem w czasach jej spokojnej starości. Oprowadza po swoim życiu, wyjawiając długo skrywane tajemnice i pokazując jednocześnie, jak silną osobą była w czasach, w których za bycie sobą płaciło się wysoka cenę.

Tekst Wrighta jest trudnym wyzwaniem dla aktora, który wciela się w wiele postaci. Recenzenci byli zgodni, że Adam Pater podołał temu wyzwaniu.

Tekst: Dough Wright
Przekład: Bogusława Plisz – Góral
Reżyseria: Karolina Kirsz
Występuje: Adam Pater

Zapraszamy 25 marca 2018r ., o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.20, na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek Michałów). Powrót po monodramie, około 18.30.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP