Mandelsztam
Oddział: , Dodano: 12 października 2012

14 listopada (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Literatury na spektakl poetycko–muzyczny oparty na życiu i twórczości Osipa Mandelsztama – wybitnego rosyjskiego poety i prozaika. Spektakl składa się z wierszy zaadaptowanych na piosenki, fragmentów prozy Mandelsztama i fragmentów jego biografii. To próba uchwycenia dramatyzmu ostatniej drogi poety dysydenta, Rosjanina–Żyda, skazanego na powolną śmierć w łagrze na osobisty rozkaz Stalina.

Scenariusz – Piotr M. Cieński
Muzyka – Dominika Świątek

Wykonawcy:

Ewa Dąbrowska – aktorka, od 1984 związana z Teatrem Żydowskim, odtwórczyni głównych ról w spektaklach tego Teatru (m.in. Gołdy w „Skrzypku na dachu” ) Nagrodzona odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Dominika Świątek – wokalistka, autorka muzyki, tekstów. Wydała dwie płyty ze swoją muzyką do wierszy Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł”) oraz Juliusza Słowackiego („Proroctwo”)

Aleksander Trąbczyński – absolwent PWSTiF w Łodzi, przez ponad ćwierćwiecze aktor Teatru Powszechnego w Warszawie, odtwórca licznych ról w teatrze, filmie, TV; obok aktorstwa śpiewa i gra na gitarze (recitale z piosenkami m.in. W. Wysockiego, G. Brassensa, A.C Jobima, a także wierszami Z. Herberta)

Zespół muzyczny:

Andrzej Perkman – fortepian
Marcin Dąbrowski – gitara

opcjonalnie Anna Balasiewicz – skrzypce oraz kontrabas

14 listopada (środa) godz. 18.00
Muzeum Literatury

Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

Wstęp wolny.

czas trwania spektaklu – 1 godz.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP