Kulisy powstania wystawy „Magnificat”
Oddział: , Dodano: 15 grudnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego o kulisach powstania wystawy „Magnificat. Poezja Karola Wojtyły”. W filmie występuje Roksana Gawrońska, kuratorka oraz menedżerka wystawy.

Materiał przygotowany został przez zespół kuratorów wystawy i opowiada o procesie tworzenia ekspozycji, obiektach, które zespół postanowił wypożyczyć i o budowaniu narracji wystawy.

Film stanowi swojego rodzaju przewodnik po ekspozycji, tłumaczy decyzje kuratorskie, zdradza kulisy wizyt w innych muzeach oraz opowiada o artystach zaangażowanych w projekt.

Wystawa „Magnificat. Poezja Karola Wojtyły” opowiada o przyszłym papieżu, jako o poecie i dramaturgu. Celem ekspozycji jest refleksja nad poezją Wojtyły, którą wciąż znają jedynie nieliczni odbiorcy.

Autor scenariusza wystawy – dr Łukasz Kossowski
Współautorzy scenariusza – Roksana Gawrońska, Jan Barański
Kurator i menadżer wystawy – Roksana Gawrońska

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie w 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Wystawę zorganizowano dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerzy projektu: Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie.

Fotografia użyta w zapowiedzi. Fot. Anna Kowalska


Komentarze
 • Tados 15 grudnia 2020

  Zachwyciła mnie ta wystawa. Mimo, że nie widziałem jej na żywo, na miejscu, to została przez Panią Kuratorkę przedstawiona w tak ciekawy i interesujący sposób, że pozwala otworzyć dodatkowe okna w duszy człowieka. Była to prawdziwie poetycka opowieść.

 • mw 15 grudnia 2020

  Mądre i piękne wtajemniczenie w wystawę dzięki kurator Roksanie Gawrońskiej, znakomitym kadrom autorstwa Filipa Bojarskiego, dziękuję, mw

 • Dodaj komentarz:

  Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

   
  Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP