Kuba Stankiewicz & Inga Lewandowska – Chopin Songbook.
Oddział: , Dodano: 13 września 2010

Zapraszamy na koncert pt „Chopin Songbook”, który odbędzie się 24 września 2010 r. To projekt Ingi Lewandowskiej – jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych oraz Kuby Stankiewicza – pianisty jazzowego o wyjątkowej wrażliwości na barwę dźwięku, wyczuciu dynamiki i przestrzeni.

Artyści wykorzystali oryginalną, nietkniętą, chopinowską linię melodyczną wzbogacając ją o jazzowy timing, improwizacje i dialogowanie w rozmaitych kombinacjach, od sola i duetu po pełny skład kwintetu. Cały projekt nabiera barw w wykonaniach koncertowych, gdzie wspomniany duet uzupełnia puzonista Grzegorz Nagórski – niezrównany improwizator, muzyk o ogromnym doświadczeniu, który w dorocznych ankietach pisma Jazz Forum niezmiennie od 1996 roku zajmuje pierwsze miejsce w kategorii puzonu. Sekcję rytmiczną tworzą nagradzani nie tylko na krajowych konkursach muzycy młodego pokolenia – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach kontrabasista Andrzej Święs oraz perkusista Krzysztof Szmańda, z dyplomami Akademii Muzycznej w Warszawie i Thornton School of Music Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles.

Koncert odbędzie się
24 września (piątek) 2010 r., godz.18.00

Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

Wystąpi kwintet w składzie: Inga Lewandowska – śpiew; Grzegorz Nagórski – puzon; Kuba Stankiewicz – fortepian, opracowanie muzyczne; Andrzej Święs – kontrabas; Krzysztof Szmańda – perkusja.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP