Książki Błażeja. Rozmowa i koncert
Oddział: , Dodano: 26 kwietnia 2018

Są tacy, którzy uważają go za poetę. Są też tacy, którzy uważają, że jego nieprzeciętne teksty wynikać muszą ze stałego obcowania z literaturą. Bo skąd te słowa, skąd te porównania, skąd te zaskakujące liryczne frazy?

O tym, co czyta, gdzie i kiedy oraz jak przeczytane słowa wpływają na to, co sam pisze i śpiewa, Błażej Król opowie Michałowi Nogasiowi i publiczności w Muzeum Literatury już 14 czerwca.

Odpowie na pytania, a później zaśpiewa.  Zapraszamy na spotkanie „Książki Błażeja”.

Wstęp wolny!

14 czerwca (czwartek) o godz. 18:00
Muzeum Literatury 
Rynek Starego Miasta 20
Warszawa

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Pierwszy album UL/KR (duetu z Maurycym Kiebzakiem Górskim) wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych „Płytą Roku 2012”. Entuzjastyczne recenzje ukazały się̨ także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój”, w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

Michał Nogaś, dziennikarz prasowy i radiowy. Od 2016 roku związany z „Gazetą Wyborczą” i „Książkami. Magazynem do czytania”, wcześniej przez 16 lat pracował w radiowej Trójce. Rozmawia z pisarzami z kraju i zagranicy. Prowadzi cotygodniowy program „Radio Książki” tworzony przez „Wyborczą” i Audiotekę. 


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP