Koncert Sinfonia Viva
Oddział: , Dodano: 14 czerwca 2010

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji Roku Chopinowskiego, w którym wystąpi orkiestra „Sinfonia Viva” pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza z udziałem Karola Radziwonowicza (fortepian).

21 czerwca (poniedziałek) 2010 r., godz. 18.00, Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20, Warszawa.

Program:
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21
F. Chopin – Largo
F. Chopin – Preludium e-moll op. 28 nr 4 (opr. na orkiestrę smyczkową)
F. Chopin – Preludium h-moll op. 28 nr 6 (opr. na orkiestrę smyczkową)
F. Chopin – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Okiestra Sinfonia Viva

Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani muzycy — absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2007 r. Sinfonia Viva występuje jako orkiestra Dzielnicy Mokotów.

Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi artystami i ma już w swoim dorobku kilkanaście płyt CD z muzyką poważną, jazz’ową oraz filmową. Z ważnych dokonań zespołu warto wymienić: prawykonanie Requiem Maurice’a Durufle’go wraz z DeutschFranzösischer Chór z Berlina pod dyr. Briana Kruse’a Smith’a; występ z koncertem w Norymberdze z okazji 10lecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego „O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy, udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii.

Do ciekawych dokonań orkiestry należy również miesięczne tournee po Europie — „Yesmusic” wraz z grupą Yes, gdzie także w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu Yes Magnification.

Sinfonia Viva w swoim repertuarze nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również muzykę lżejszą — opracowania wielu utworów filmowych, standardów jazzowych i kolęd. Orkiestra cieszy się uznaniem krytyki i jest zapraszana na koncerty w całym kraju i za granicą, podczas których występuje również w rozszerzonym składzie.

Tomasz Radziwonowicz

Tomasz Radziwonowicz, skrzypek — skrzypek-solista i kameralista, kompozytor, dyrygent i aranżer, założyciel kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia i orkiestry Sinfonia Viva. Oba zespoły posiadają znaczny dorobek artystyczny i cieszą się już znaczną krajową i międzynarodową renomą.

W 1978 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Ireny Dubiskiej. W latach 1981-82 był solistą i II koncertmistrzem Filharmonii w Las Palmas, gdzie założył kwintet smyczkowy Camerata Musica Viva. Tam też prowadził ożywioną solistyczną działalność koncertową.
W roku 1990 założył kwintet smyczkowy I Solisti di Varsavia, wraz z którym z dużym powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Kanada, Rosja, Cypr, Holandia, Wielka Brytania) oraz nagrywa dla Radia i Telewizji. Z zespołem tym nagrał 7 płyt CD (m.in. komplet dzieł Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę w opracowaniu na kwintet smyczkowy). W 1998 r. założył Orkiestrę Kameralną Sinfonia Viva, której jest dyrektorem artystycznym.

Tomasz Radziwonowicz interesuje się sztuką muzyczną we wszystkich jej aspektach, studiuje kompozycję i dyrygenturę, nie stroni też od jazzu. Jest autorem wielu opracowań z zakresu muzyki rozrywkowej, kolęd i standardów jazzowych.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP