Kochana Stara Buda – piosenki Skamandrytów i artystów z ich kręgu w „Qui-Pro-Quo” w wykonaniu Ewy Makomaskiej i Zbigniewa Rymarza
Oddział: , Dodano: 16 listopada 2019

Muzeum Andrzeja Struga serdecznie zaprasza we wtorek 17 grudnia o godz. 18.00 na koncert piosenek legendarnego teatrzyku w wykonaniu Ewy Makomaskiej i Zbigniewa Rymarza, pt. „Kochana Stara Buda – piosenki Skamandrytów i artystów z ich kręgu w „Qui-Pro-Quo”

Teatrzyk „Qui-Pro-Quo” – złota legenda dwudziestolecia międzywojennego był symbolem tej epoki. To właśnie ten kabaret definiował życie kulturalne i towarzyskie tamtych czasów.  Piosenki, skecze, zręczne powiedzonka, aktualna satyra obyczajowa i polityczna, fantastyczne osobowości twórców – na czele z Julianem Tuwimem i wykonawców, rozpalały emocje ówczesnych Warszawiaków. Już w dzień po każdej premierze ulica śpiewała szlagiery i powtarzała anegdoty z „Qui-Pro-Quo”, a modne panie biegły na ul. Kaczą do modystek po identyczny kapelusz, jaki dzień wcześniej miała Ordonka czy Zimińska. Dla „Qui-Pro-Quo” pisali najlepsi poeci, których rodowód był bezpośrednio związany ze Skamandrem:  Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Jan Lechoń, a gwiazdami byli między innymi: Fryderyk Jarossy, Mira Zimińska, Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Kazimierz Krukowski, Adolf Dymsza, Konrad Tom.

Zbigniew Rymarz – kompozytor, akompaniator, archiwista i niestrudzony badacz dwudziestolecia międzywojennego, oraz Ewa Makomaska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie  przypomną piosenki, które oparły się próbie czasu i ciągle zachwycają swoją przepiękną formą, ujmują liryzmem lub śmieszą do łez.

W  koncercie usłyszymy między innymi: „Ja śpiewam piosenki”, „Przyjaciółkę”, „Starą piosenkę”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, i wiele innych prawdziwych mini arcydzieł estradowych, a wszystko z wystawą Wiosna i wino. Czyli o Skamandrze inaczej – w tle.

Zapraszamy!

Muzeum Andrzeja Struga

al. Niepodległości 210 m.10

wstęp wolny.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP