„Jeśli kochasz mnie…”
Oddział: , Dodano: 8 listopada 2013

Muzeum Andrzeja Struga zaprasza na koncert z cyklu Kobiety międzywojnia

„Jeśli kochasz mnie…” wspomnienie największych gwiazd sceny i kabaretu  okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Kompozytor, aranżer, pianista i znawca piosenki retro – Zbigniew Rymarz i aktorka Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana – Ewa Makomaska zapraszają na muzyczne spotkanie z największymi artystkami okresu międzywojnia. Nieznane anegdoty z życia artystycznego przedwojennej Warszawy i Lwowa, niezwykle ciepłe wspomnienia Zbyszka Rymarza zostaną ożywione najpiękniejszymi przebojami takich gwiazd jak: Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zula Pogorzelska, Zofia Terne, Lena Żelichowska, Włada Majewska i Renata Bogdańska.

To będzie spotkanie nie tylko z cudowną muzyką, piosenkami Hemara, Własta, Tuwima i wielu innych twórców, ale przede wszystkim z niezwykłymi kobietami. Ich talent, uroda a w szczególności osobowości, charaktery i temperamenty oparły się próbie czasu. One wciąż żyją w naszej świadomości, są inspiracją i niedościgłym wzorem dla współczesnych kobiet, a niesłabnąca moda na „retro” świadczy  o tym, że jeszcze długo artyści będą czerpać z dorobku dwudziestolecia międzywojennego. Na pewno nie odkryjemy fenomenu tych kobiet, ale zapraszamy na godzinną podróż sentymentalną, żeby choć przez ten krótki czas poczuć tamtą atmosferę, poddać się urokowi muzyki i humoru rodem z Qui pro quo, czy Wesołej Lwowskiej Fali.

12 grudnia (czwartek) 2013 r, godz. 18.30
Muzeum Andrzeja Struga
Al. Niepodległości 210 m. 10 A
Warszawa

Wstęp wolny. Zapraszamy.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP