„Jednowierszówka”: Spotkanie z Jakobe Mansztajnem
Oddział: , Dodano: 11 lutego 2016

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

4 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Jakobe Mansztajnem. Wieczór poprowadzą Jan Barański i Artur Hellich. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz / zaproś znajomych
• Omawiany wiersz: „Czekając na autobus linii 117” – pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Jakobe Mansztajn – rocznik ‘82, poeta, bloger, współtwórca bloga Make Life Harder. Autor książki “Wiedeński high life” (Portret, 2009), za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii “debiut roku” i nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2014 ukazała się jego druga książka poetycka, „Studium przypadku” (WBPiCAK, 2014), nominowana w 2015 do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Tłumaczony m.in. na angielski, hebrajski, niemiecki, francuski. Lubi pringlesy, od 2012 gra na Playstation.

Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

BELKA_LOGO_JENDO2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP