„Jednowierszówka”: spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało
Oddział: , Dodano: 12 marca 2017

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorkami i autorami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

8 maja (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/zaproś znajomych
• Omawiany wiersz: „akryl” – pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Agnieszka Wolny-Hamkało (ur. 1979) – autorka dwóch powieści (41 utonięć, Zaćmienie), dziewięciu tomów wierszy, szkiców (Inicjał z offu), kilku książek dla dzieci i dramatów (m.in. Dzień dobry wszyscy umrzemy). Ostatnio wydała książkę Nikt nas nie upomni oraz tom Panama smile. Felietonistka tygodnika „Przegląd”. Mieszka we Wrocławiu. W najbliższych miesiącach w wydawnictwie W.A.B ukaże się jej nowa powieść Moja córka komunistka.

Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

BELKA_LOGO_JENDO2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP